ZENON LASKOWIK - LEGENDA POLSKIEGO KABARETU

By: admin 09 November 2015

ZENON LASKOWIK - LEGENDA POLSKIEGO KABARETU

 w spektaklu kabaretowym W BLASKU JUBILEUSZU

Zenon Laskowik - polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, twórca najbardziej znanego w czasach PRL-u kabaretu "Tey" w Poznaniu, od 2005 roku dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. Legenda i mistrz kabaretu, twórca wielu niezapomnianych kreacji scenicznych, uwielbiany przez widzów.

Zenon Laskowik przez wielu uważany jest za najlepszego polskiego kabareciarza, potrafi bez większego wysiłku rozbawić publiczność - ma naturalny talent aktorski. Największą sławę przyniósł mu kabaret “Tey", który założył wraz z Krzysztofem Jaślarem i Aleksandrem Gołębiowskim. Jego najpopularniejszymi członkami byli Bohdan Smoleń, Rudi Schuberth i Janusz Rewiński. Kilka lat po rozpadzie “Tey", na początku lat 90-tych, porzucił scenę i został listonoszem w Poznaniu. Powrócił na estradę w 2013 roku w spektaklu kabaretowym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. - "Niespodziewane powroty czyli twórzmy klimacik".  Od tamtej pory powstały programy "O'pyra za 3 grosze plus VAT", "Co się dzieje, co się dzieje", "Tego jeszcze nie było", "Laskowik & Malicki" i "Chity dla Prosperity". Laskowik założył też "Kabareciarnię", z którą występował wraz z "Filharmonią Dowcipu" Waldemara Malickiego. Teraz na scenach polskich i zagranicznych przedstawia swój program "W blasku jubileuszu".

Najnowszy program "W blasku jubileuszu przynosi najlepsze skecze, scenki i piosenki z wymienionych spektakli specjalnie wybrane przez twórców na tę okazję.

W programie wystąpi Zenon Laskowik ze swoją Kabareciarnią w składzie: Jacek Fedorowicz, Adrianna Biedrzyńska oraz Grzegorz Tomczak. Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny Promile pod kierownictwem Michała Rukszy.

Spektakl W blasku jubileuszu to 2 i pół godziny wyśmienitej zabawy w najlepszym wydaniu!

BILETY: www.kulturka.us, www.copernicustickets.com, www.bilety.com        

 

 

 

POLAMER, DOMA, Ksiegarnie: D&Z, QUO VADIS

Comments:

Log in or register to leave comments