XI Rajd Papieski

By: admin 21 June 2016

XI  Rajd Papieski

Prawie 300 motocykli zebrało się o słonecznym niedzielnym poranku w gościnnych progach Sokół Riders. Na zbiórce pojawili się przedstawiciele klubów motocyklowych jak również niezrzeszeni miłośnicy dwóch kółek. Wspólnie przejechali w kolumnie do kościoła św. Heleny, gdzie przywitał ich proboszcz parafii – ks. Franciszek Florczyk.

Przy asyście policji,  ulicami Chicago przejechali motocykliści, by kolejny raz  oddać hołd człowiekowi, który zmienił oblicze nie tylko Polski, ale i świata. Święty Jan Paweł II wciąż jest obecny w sercach Polonii -  zwłaszcza motocyklistów, którzy od 2006 roku organizują Przejazd Papieski.

Odbywa się on ulicami Chicago – z siedziby klubu motocyklowego Sokół Riders – organizatora przejazdu, do kościoła św Heleny.

W tym roku, już XI Przejazd Papieski został objęty patronatem Konsulatu RP w Chicago, a wicekonsul Konrad Zieliński przejechał wraz z motocyklistami ulicami Chicago. W uroczystościach wzięli udział członkowie różnych klubów motocyklowych, między nimi : Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość,  Biały Orzeł, Eagle Riders,  Higlander Riders, Legacy LC,  Guard Riders, Dzikie Wieprze oraz niezrzeszeni motocykliści i członkowie klubów amerykańskich.

Czekamy za rok na kolejny Rajd Papieski i rekordową liczbę Mechanicznych Rumaków.

Comments:

Log in or register to leave comments