Wiosenne Marzenia

By: admin 21 June 2016

Czy macie wosenne marzenia? Czy coś nowego budzi się w Waszych sercach, gdy zima zamyka drzwi, a my otwieramy okna na swieży wiosenny powiew? Tak, z pewnościa każdy tęskni za promieniami słońca i ciepłem, które budzi ze snu nowe życie. I pewnie każdy znowu ma nadzieję, że może tym razem będzie to lepsze życie, radośniejsze i bogatsze. Trudno nieraz przebudzić się z zimowego snu i czasami potrzeba, żeby ktoś obok zanucił jakąs piosenkę na wiosenne rozgrzanie serca.

Być może tak myśleli organizatorzy drugiej już edycji koncertu poświęconego dzieciom mieszkającym w Polsce, którymi opiekują się Ci, których serca są rozgrzane pragnieniem niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Tym, dla których warto otworzyć drzwi ku przyszłemu szczęśliwemu życiu. Czyż nie pragniemy szczęścia dla każdego dziecka, które już teraz musi uczyć się radzic sobie z życiem i jego problemami – czasami nie tylko swoimi, ale niekiedy i własnych rodziców?

Po raz kolejny wspieramy krakowską Akademię Przyszłości (prowadzoną przez Stowarzyszenie „Wiosna”), która od lat ma konkretny plan i realizuje go konsekwentnie, dając dzieciom nową szansę na ciekawe i wartościowe życie, oparte na odwadze i zdolnościach każdego z podopiecznych. O programie i inicjatywie można dużo przeczytać w necie, a niedługo zapewne na stronach chicagowskiej siostrzanej organizacji „The Spring Foundation”

To ona właśnie ponownie zaprosiła artystów i ludzi dobrej woli do wsparcia tego dzieła, które tak bardzo leży na sercu jej założycielom. I tak pewnego wiosennego popołudnia zgromadziła się rzesza muzyków, którzy zechcieli zagrać i zaśpiewać, aby mogły spełnić się małe i wielkie marzenia dzieci za Oceanem. 

Na scenie najliczniej wyśpiewały swoją pomoc „Boże Perełki” – oto 30 dzieci przerzuciło pomost nowej nadziei do swoich rówieśników w Polsce. Może nawet nigdy nie dowiedzą jak wiele perełek zostanie odkrytych tam, za Oceanem w małych i większych sercach.

Inna liczna grupa nastolatkow swoją radość i pragnienie niesienia pomocy wyraziła pięknym tańcem. Mowa tu o „Lajkoniku” (jakże bardzo krakowskim akcencie tu, w Chicago), który w tym roku swiętuje swój wielki jubileusz pracy z polonijną młodzieżą i dziećmi. Niech tańczą długo i szczęśliwie!

Dla Akademii Przyszłości po raz pierwszy pięknie zaśpiewała Marlena Pierzchala. Nadzwyczajne jest to, że w repertuarze ma piosenki nie tylko polskie i angielskie, ale i francuskie, co jest wielka rzadkością u młodych wykonawców wspólczesnej amerykańskiej sceny. A to wielka szkoda, bo ten język pięknie brzmi, zwłaszcza gdy jest ubrany w nuty. Tym większe brawa i podziękowania dla Marleny.

Viktor Kuru, utalentowany skrzypek, to kolejny młody człowiek, który już po raz drugi zagrał w koncercie dla Akademii. To miła dla ucha odmiana, gdy z ciszy płynie do serca przejmujący dźwięk anielskiego instrumentu. Te frazy i to brzmienie niewątpliwie rezonują w ludzkim wnętrzu i skłaniają ku dobru. Dziękujemy Ci, Viktor.

„Dobrze, że jesteś” – te słowa często kojarzą nam się z ruchem oazowym. Myślę, że jest to genialne przesłanie do naszych małych przyjaciół w Polsce, którym Konrad Stankiewicz i jego grupa muzyczna chcą to właśnie powiedzieć. Razem z Arturem, Robertem i Szymkiem oddali serducha i nuty dla tych, którym naprawdę życzą szczęscia. Oni, jako ojcowie, na pewno czują jak smakuje szczęście (i nieszczęscie) dziecka. A my czujemy to w ich muzyce – jak zawsze granej z mocą i pełnym profesjonalizmem. Powiedzieć im też trzeba: „dobrze, ze jesteście” i dzięki Wam za to, że jesteście razem i gracie razem.

Wspaniale zagrala rowniez mlodziezowa grupa Jazzowa z Guerin High School.

Koncert poprowadzil jak zwykle profesjonalnie Piotr Jankowski.

Wspomnieć jeszcze trzeba, że całe to wydarzenie okraszone było pysznymi wypiekami, których sprzedaż też zasiliło konto Akademii Przyszłości.  Udaną nowościa było zaproszenie w przerwie koncertu do udziału w aukcji wartościowych przedmiotów podarowanych przez firmy i osoby prywatne.

I jak zwykle to bywa – rzecz cała nie miala by miejsca, gdyby nie wytrwali wspaniali Sponsorzy. 

„E Chicago Wedding”

Halina Mieszczak

“Krystyna’s Deli

“KWA Inc””

“Lassak Market and Deli”

“O’Lala Fashion”

Restauracja “U Gazdy”

„Rich’s deli”

„Safety for Trucks”

 

W organizacje koncertu wlaczyli sie:

Lucyna Gavrylyuk, Anna Koczyjan, Renata Kulasik, Joanna Niemczyk,Piotr Oczkowicz, Patrick Robak, Ewa Staszkiewicz,

Mamy zatem za sobą drugą już odsłonę działalności chicagowskiej Spring Foundation i wypada życzyć, aby duch nie osłabł a pomysły i nadzieje się realizowały w bliskiej i dalszej przyszłości.

Wiecej informacji o „The Spring Foundation” mozna znalezc na stronach:

www.springfoundation.org

www.wiosna.org.pl

 

Roman Majka

Comments:

Log in or register to leave comments