WINDY CITY OPEN 2016

By: admin 26 April 2016

W dniach od 17 do 20 marca w sali balowej hotelu Hyatt Regency O’Hare, po raz kolejny niebywałe doznania audio wizualne mieli nie tylko goście i widzowie, ale też uczestnicy i jurorzy. To 11 Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Windy City Open, bo o nim mowa i którego organizatorem jest Kasper Dance Studio.

To było naprawdę ekscytujące wydarzenie w doborowym towarzystwie..

Amatorzy i pary zawodowe zmierzyli się w tańcach standardowych, latynoamerykańskich oraz American Rhythm i American Smooth. W turniejowe szranki stanęły pary ze Stanów Zjednoczonych, z Tajwanu, Kanady i Rosji. 11 sędziów, byłych mistrzów USA i świata, nie miało łatwego zadania w wytypowaniu zwycięskich par.

W kategorii zawodowców tytułami podzieliły się następujące pary:
tańce standardowe – Cristian Radvan i Kristina Kudelko – Kalifornia
tańce latynoamerykańskie – Aleksandr Skarlato i Loreta Kriksciukaityte –Floryda
American Smooth – Kyle Spinder i Allie Spinder – Kalifornia
American Rhythm – Aaron DeSoto i Iryna DeSoto– Illinois.

Wspaniałym uzupełnieniem pokazu mistrzów, a jednocześnie polskim akcentem, była prezentacja polskich tańców narodowych mazura i kujawiaka w wykonaniu Teatru Pieśni i Tańca „Wici” pod kierownictwem Magdaleny Solarz jak również to, że chicagowska publiczność mogła podziwiać wielokrotnych zawodowych wicemistrzów USA i świata w tańcach standardowych Victora Fungę i Anastasię Muravyevą, którzy zaprezentowali się w tańcach standardowych. Precyzja i wysoki kunszt mistrzowskiej pary rozgrzały atmosferę do czerwoności. Owacjom na stojąco nie było końca.

Zapraszamy za rok.

 

Comments:

Log in or register to leave comments