UFAJMY SWOJEJ INTUICJI

By: BogusławSzedny 18 September 2015
Przechodząc przez życie natrafiamy na dziesiątki, a może i setki różnych systemów wartości czy pojmowań świata. Dlatego ważne jest, aby nie wierzyć ślepo w to do czego próbują nas przekonać inni ludzie, ale by podążać za tym co sami czujemy, co podpowiada nam Głos Intuicji. Jest to nasz najlepszy życiowy drogowskaz.
 
 
MAMY W SOBIE DWA WAŻNE WEWNĘTRZNE GŁOSY:
 
Pierwszy Głos pochodzi od SERCA. Głos ten oparty na Czuciu i Przeczuciach pochodzi od Intuicji, od Wyższej Siły.
Jest powiązany miedzy innymi z Zaufaniem, Akceptacja, Wspieraniem, Wybaczaniem, Zrozumieniem, Szacunkiem, Współczuciem, Współpracą, Radością, Miłością i Szczęściem.
GŁOS SERCA jest Prawdą!
 
Drugi Głos pochodzi od UMYSŁU. Głos ten oparty jest na straszeniu, kombinowaniu i analizowaniu. Głos, który często pochodzi od naszego ego. Jest powiązany między innymi z obawami, niepewnością, pożądaniami, osądzaniem, porównywaniem, współzawodnictwie, martwieniu się, obwinianiu, kontrolowaniu czy żałowaniu.
GŁOS UMYSŁU jest tylko iluzją.
 
 
SERCE: Czucie ⇨ Miłość ⇨ Prawda
 
UMYSŁ: Myślenie ⇨ Strach ⇨ Iluzja
 
 
Przyznam, że przez większość życia słuchałem tego drugiego głosu, bo było łatwiej i wydawało mi się, że taka jest rzeczywistość. Ale po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że to po prostu nie działa. Zauważyłem, że to była jedynie iluzja w którą uwierzyłem. Jednocześnie zrozumiałem, że to ten Pierwszy Głos od Serca (Intuicja) jest prawdziwy.
 
Być może nasuwa Ci się pytanie: Jak rozróżnić od siebie te dwa głosy?
Odpowiedź jest prosta.
Nasze negatywne myśli oparte na strachu, obawach i niepewności to nasz Głos Umysłu.
Nasze pozytywne myśli głos oparte na Miłości, Przeczuciach, Intuicji, Inspiracji ~ to Głos Serca.
 
Ważne jest aby zrozumieć, że oba Głosy są częścią nas, są całością. Po prostu jest to część doświadczenia bycia człowiekiem. Dlatego zamiast odrzucać jeden z głosów, warto oba Zaakceptować i Pokochać. Jednocześnie być świadomym w każdej chwili, który głos nami kieruje.
 
Nasze serca, nasze Intuicje są idealnym przewodnikiem w Życiu. Nikt nie wie lepiej od nas samych gdzie mamy być, co mamy robić i z kim. Każdy z nas to wie najlepiej.
Jeśli tylko jesteśmy wystarczająco wyciszeni i Świadomi w Tu i Teraz, możemy odbierać przekazy naszej Intuicji. Wystarczy wtedy zaufać i dać się prowadzić, a wszystko zacznie układać się znacznie lżej i szczęśliwiej.
 
Dzięki temu jesteśmy jakby prowadzeni przez Boskość, przez Wyższą Siłę, która poprzez nasze Intuicje ~ przekazuje idealny i unikalny dla nas kierunek.
Sugeruję by zaufać i podążać za Swoim Wewnętrznym Głosem Intuicji.
 
Idealnie jest, gdy to Umysł słucha nas. Gdy jest wsparciem w naszej życiowej podróży od Serca. Polecam trochę nad tym pokontemplować...
 
 
Tekst i zdjęcie:
Bogusław Szedny
 

Comments:

Log in or register to leave comments