Stand Up Comedy Polska

By: admin 28 July 2014

Już niebawem będziemy mieć szansę bawić się jak nigdy dotąd. 2go sierpnia w sobotę, w gościnnych progach To Tu Cafe, a następnego dnia w aneksie Copernikusa, będziemy świadkami specjalnego show czyli Stand Up Comedy.

Rozmawiamy z jednym z komików, którzy wystąpią w Chicago, Michałem Kempą.

1. Skąd się wziął pomysł na Stand-up Polska?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia: ale podejrzewam, że od tego co i gdzie robimy:)

 2. Czym właściwie jest Stand-up?

Ja tak do końca nigdy nie wiedziałem, ale to raczej po prostu forma rozśmieszania ludzi. I pochodzi z Ameryki.

 3.Czy są wzorce "mistrzowie" Stand-upu od których się uczycie?

Ja takich nie mam, lubię po prostu różne poczucia humoru, od Andy Kaufmana, po polskie Mumio, czy Salon Niezależnych. To napewno są piękne wzorce.

 4. Jest miejsce na poprawność polityczną w trakcie Waszych występów?

Myślę, że mimo wszystko jest. To skomplikowana kwestia. Generalnie to wydaje mi się, że jednak przede wszystkim chodzi o to, żeby ludzie się przy tym choć trochę bawili, więc po co ich zawsze drażnić przekraczaniem granic tej poprawności? Zresztą ja sam nie wiem...

 5.Czy są tematy uniwersalne? Coś co bawi każdą publiczność?

Powiem tak: mocno wierzę, że są takie tematy. Chociaż to chyba nie chodzi o tematy, a o sposób ich przedstawiania. Jak się coś powie z idealną energią i wyczuciem publiki to każda publika to "kupi"

6.Jak dużo jest improwizacji w Stand-upie?

Trochę zawsze jest. Tym się właśnie między innymi to różni od kabaretu - tu kontaktu z publiką i improwizacji jest więcej. Nie może być jej też za dużo, bo ludzie jednak przychodzą zobaczyć stand-up, a nie gadaninę z publiczością. Ale pewną ilość improwizacji jest konieczna.

7.Ostatnie słowo? 

Miłość!

Comments:

Log in or register to leave comments