Risen, Eddie the Eagle, Race, Where to Invade Next

By: admin 19 February 2016

Risen

Kevin Reynolds, twórca filmu "Robin Hood – książę złodziei", przedstawia historię zmartwychwstania Chrystusa. Na prośbę Poncjusza Piłata, wpływowy rzymski setnik, Clavius, rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać powstanie, do którego w 40 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa, dochodzi pośród ludu Jeruzalem.

Eddie The Eagle

Historia Eddie'ego Edwardsa (Taron Egerton), który był pierwszym brytyjskim skoczkiem narciarskim, który startował na Igrzyskach Olimpijskich. Mimo iż zajął ostatnią lokatę (zarówno na małej jak i średniej skoczni) na Olimpiadzie w Calgary w 1988 roku stał się ulubieńcem fanów

Race

Niesamowita prawdziwa historię Jesse Owens , legendarnej gwiazdy sportowej.Jego dążenie  by stać się największym i najlepszym lekkoatletą w historii,  pcha go na światową scenę  Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku , gdzie grozi hitlerowska czystka rasowa. " Race " to porywający film o odwadze , determinacji , tolerancji i przyjaźni, i inspirujący dramat o walce jednego człowieka , aby stać się legendą Olimpijską.

Where to Invade Next

Reżyser bada w nim fiksację władz Stanów Zjednoczonych na posiadaniu wroga. Zastanawia się w nim, dlaczego co chwilę USA wynajduje sobie kolejnego przeciwnika i jaki wpływ na decyzje Waszyngtonu ma wielomiliardowy przemysł zbrojeniowy oraz potężne instytucje wojskowe.

Comments:

Log in or register to leave comments