Po co ta darmowa sesja narzeczeńska...?

By: goodtimephotography 17 January 2014

W ceremoni ślubnej najważniejsza jest ona. Pani Młoda. Całe to zamieszanie związane ze tym szczególnym dniem, kręci się przede wszystkim wokół niej. Wokół jej sukni. Wokół kwiatów. Biżuterii i włosów. Każda "pani młoda" jest inna, tak jak ja czy Ty. Jedni ludzie lubią morze, inni góry. Jedni słońce. Inni deszcz. Niektórzy śnieżnobiałą biel. Inni soczystą czerwień. Dlatego tak ważne jest dla mnie aby dobrze poznać parę młodą zanim zacznę dokumentować ich dzień ślubu.

W procesie stawania się fotografem, odkryłam że w większości przypadków nie wystarczy spotkać się tylko z "młodymi" w Stabuksie na kawie czy nawet w naszym studio. Każdy z nas ma inny sposób "przedstawiania" swojej osoby przez kamerą/aparatem. Zrozumiałam więc, że aby być przygotowanym na to co dostanę od pary w dniu ich ślubu, muszę poprostu postawić ich wcześniej na wprost mojej kamery i zerknąc na nich przez mój obiektyw kilka razy. Od tego momentu zdecydowałam że prawie każde podpisanie kontraktu z Good Time na dokumentowanie dnia ślubu wiąże się z darmową sesją narzeczeńską. Tym sposobem wszyscy są zadowoleni. Nie dość że jest to pomocne w naszej pracy aby przygować sobie plan działania i zauważyć czego oczekuje od nas pani młoda, bo przede wszystkim chodzi o jej zadowolenie, to jeszcze "nasi młodzi" otrzymują od nas dodatkową, darmową sesję. 

Dzięki temu doświadczeniu, szybko nauczyłam się że Asia uwielbia kiedy mąż nosi ją na rękach i już wiem że muszę szczególnie zwrócić na to uwagę. Widzę że dla Natalki najważniejsze jest uchwycić romantyczny moment z Jędrkiem w plenerze. Dla Cristine ważne są detale. Skromna, koronkowa sukienka, wysokie szpile. Również pokazanie emocji i zależności pomiędzy osobami, które właśnie tego dnia z nimi świętują. Dla Angelki najważniejsza jest przysięga i wymiana obrączek w kościółku. Dla Justyny szczególną wartością jest pokazanie ich z tej spontanicznej, szalonej strony, jak również ciepłej i rodzinnej a dla Ani & Yemi-ego ważny jest przede wszystkim moment celebrowania i świętowania z rodziną. 

Zdjęcia ślubne są na całe życie. Miej pewność że to otrzymasz to co najlepsze:

http://goodtimephotography.com/

             Patrycja Żak, czyli "połówka" Good Time Photography :-)

 

Comments:

Log in or register to leave comments