Noworoczne Postanowienia

By: Samo Zdrowie 12 December 2013

Zbliża się koniec roku, a z nim plany na noworoczne postanowienia.

Na przełomie każdego roku, wszyscy dokonujemy  pewnego rodzaju refleksji. Dochodzi do nas fakt i zaczynamy zdawać  sobie sprawę, że jesteśmy  coraz starsi , że czas goni i że trzeba go efektywniej wykorzystać. Myślimy o tym, co udało nam się dokonać do tej pory, a czego jeszcze nie zrealizowaliśmy. Wtedy właśnie pojawiają się w naszej głowie postanowienia. Pragniemy wejść w Nowy Rok odmienieni  i pełen nadziei na spektakularny sukcesy.

Nowy Rok ma też wyjątkowo symboliczną moc oddzielania przeszłości - której zmienić już nie można - i przyszłości, na jaką mamy wpływ. Badania pokazują, że zmiana zachowania za pomocą postanowień noworocznych jest 10-krotnie skuteczniejsza niż bez planowania. Co chcemy zmieniać?

Absolutnym zwycięzcą jest rzucenie palenia, mieszczące się w kategorii „ulepszenia siebie” (47% badanych przez betterment.com).

Srebrny medal idzie do kategorii wagowej (schudnąć lub przybrać na masie chce 38% badanych), a na trzecim miejscu plasuje się poprawa sytuacji finansowej (34%). 31% zapytanych osób chce także poprawić swoje relacje.

Najnowsze jednak badania pokazują, że tylko 8%  z osób badanych, wykona swoje postanowienia noworoczne.

O tym dlaczego tak niewielu udaje się wypełnić noworoczne postanowienia już w następnym tygodniu.

Comments:

Log in or register to leave comments