LAST MINUTE WAKACJE, CZYLI PRZEDŁUŻONY WEEKEND

By: admin 30 August 2013

LAST MINUTE WAKACJE, CZYLI PRZEDŁUŻONY WEEKEND

Lato powoli dobiega końca, lato którego chyba nie sposób zaliczyć do standartowych, bo jakoś brak było upalnych wieczorów i temperatur powyżej średniej. Nie mniej warto jednak sprawdzić gdzie możemy spędzić ostatni już przed powrotem dzieci do szkół weekend.

Canoe Bay
W16065 Hogback Road
Chetek, WI 54728
(715) 924-4594
www.canoebay.com

Niezależnie od tego czy chcesz ucieć od szefa, obowiązków w pracy czy poprostu szukasz weekendowej bazy, to warto się zameldować  w Canoe Bay, blisko Chetek, Wisconsin. Przeznaczone dla zaledwie dwóch osób, marzycielskie domki rozmieszczone są wokół pierścienia Lake Wahdoon na 300 akrach bujnych lasów liściastych i są przepiękne. Udogodnienia w pokojach gościnnych, domkach i willach mogą być m.in. kominek, prywatne pokłady, łóżka king, jacuzzi,  barek, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, kieliszki, naczynia, mała lodówka i oraz system audio / video. Przygotuj się uważnie i sprawdź nagradzane lokalne wina. Można zamówić obiad z lokalnych składników z dostarczeniem do pokoju nad jeziorem. Super miejsce do spędzenia tylko we dwoje.

Racine, Wisconsin
14015 Washington Ave.
Sturtevant, WI 53177
(800) 272-2463
www.realracine.com

Blisko, tanio i w dodatku piękna, brzoskwinia plaża, Racine, Wisconsin jest często pomijane jako miejsce do wypoczynku przez mieszkańców Chicago. Zaledwie kilka przecznic od centrum Racine'a, jest  North Beach. North Beach czyli 50 hektarów przygotowanego czyściutkiego piasku i przejżystej  wody, czystej tak, że otrzymała znaczek Blue Wave Clean, które jest przyznawane przez Narodową Radę. Dzięki temu znajduje się na liście "51 wspaniałych plaż amerykańskich" w 2012 roku. Wstęp i parking są bezpłatne. W środę, 28 sierpnia zobaczyć będzie można setki motocykli z bliska w Pershing Park nad jeziorem, ramach   Hot Magazine Bike Tour . Od czwartku, 29 sierpnia do niedzieli 1 września będzie można podziwiać Aquaducks Water-ski Show za darmo. Wycieczki po okolicznych Latariach Morskich (Lighthouse) darmowe koncerty plenerowe . Należy zatrzymać  się w jednej z wielu duńskich piekarni, aby kupić Kringl do domu. Sprawdź pakiety weekendowe oferowanych przez Racine w hotelu Marriott i Radisson Racine.

Starved Rock National Park

http://www.starvedrockstatepark.org/

Zaledwie półtorej godziny od Chicago jest park Starved Rock. W prawdzie najlepiej jest się wybrać tam późną wiosną lub jesienią, ale miejsce jest fantastyczne, więc warto jeśli mamy tylko jeden dzień wolnego. Park jest najlepiej znany z ciekawych formacji skalnych, główniez  piaskowca. Starved Rock State Park jest położony wzdłuż południowego brzegu rzeki Illinois, mniej niż 100 mil od Chicago. Ten piękny park przyciągnął ponad 2 miliony turystów w zeszłym roku, aby zbadać jego malownicze szlaki i kaniony, zjeść posiłek w zabytkowym Lodge i podziwiać piękne widoki z wysokich urwisk, które oferują wyjątkowy kontrast po równinach Illinois.Wędrówka tempem spokojnego spaceru zachęca do zwiedzania j 18 kanionów, które każdemu z  odwiedzającym  zapewnią niezapomniane doświadczenie.

Lake Geneva Area Convention & Visitors Bureau
201 Wrigley Drive
Lake Geneva, WI 53147
(262) 248-4416
www.lakegenevawi.com

Lake Geneva to piekne i często odwiedzane miejsce przez mieszkańców Chicago. Nie tylko z powodu malowniczego położenia i przepięknego jeziora, ale z wielu innych atrakcji. To właśnie tam można odwiedzić jedną z najstarszych rezydencji w naszej okolicy (1887). Dom Queen Anne został wybudowany jako dom letni dla jej właściciela z 13 sypialniami. Miłośnicy historii często chcą wziąć Black Tour Point Estate.  Aby zobaczyć, jak wyglądało życie w pierwszej połowie dwudziestego, wystarczy wybrać się na wędrówkę wokół jeziora. Można naprawdę zachwycic się urokiem pasaży, ogrodów i architekturą dworków mniejszych i większych. Odwiedzić należy też Walworth County Fair, jeden z najstarszych targów w stanie, które oferuje też  przejażdżki oraz gry i zabawy. Rodziny będą zapewne chciały odwiedzić zatokę, Timber Ridge Lodge & Waterpark w Grand Genewie i Lake Lawn Resort. A dla par polecamy historyczny Baker House, Abbey Resort & Avani Spa oraz The French Country Inn on the Lake.

 

Comments:

Log in or register to leave comments