Jakiś czas temu przeczytałam :

By: admin 05 April 2013

Jakiś czas temu przeczytałam :

“ Jesli na swej drodze spotkasz leżącego, porządnie go kopnij, jeśli nie bedzie reakcji-kopnij mocniej. Jeżeli to nie pomoże, zbierz wszystkie swoje siły i kopnij jeszcze raz. Być może wtedy ta osoba przestanie czuć się komfortowo w leżącej pozycji, wstanie i któregos dnia Ci podziękuje za te kopniaki”

Największym wrogiem Twojego potencjału jest Twoja własna strefa komfortu. Wszystko co znasz, umiesz, rozumiesz to Twoja strefa, która wg Ciebie jest bezpieczna. Wszystko co możesz zrobić niekonwencjonalnie, inaczej, bądź coś co możesz się nauczyć jest poza tą strefą. Sami tworzymi barierę, tę idiotyczną sytuację, w której posiadanie zdrowego, dobrego i bogatego życia wzbudza wielki lęk, bo jest czymś nam nieznanym. Natomiast podążanie utartymi ścieżkami prowadzącymi donikad, daje nam złudne poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli pragniemy zmian, to wyjście ze strefy komfortu jest nieuniknione. Zaczynijmy poszerzać granice np. ucząc się czegoś nowego, innego niż do tej pory, bo nasze cele z listy same niestety się nie zmaterializują. Potrzebna jest nasza odwaga.

Przypomnijmy sobie, jak bedąc dziećmi uczyliśmy się jazdy na rowerze. Posiadając dodatkowe kółka po bokach łatwiej było utrzymać równowagę, to właśnie byla strefa komfortu. A teraz przypomnijmy sobie moment próby jazdy bez dodatkowego wsparcia i obietnice rodzica, że nas trzyma.... Paraliżował nas strach, bo trudno było uwierzyć, że na tej maszynie (rower) zdołamy jednocześnie pedałować i trzymać balans. A jednak mam pewność, że dziś na rowerze jeździć potraficie i to „bez trzymanki”.

Przypomnijmy sobie teraz o wszystkich naszych dokonaniach i osiągnięciach, które były naszym udziałem, np przeprowadzka do innego miasta, państwa czy nagła zmiana pracy. Byliśmy wtedy poza swoja strefą bezpieczeństwa, prawda? Ale przeżyliśmy i mogę się założyć, że teraz się śmiejecie ze swojego irracjonalnego lęku przed nieznanym.

STRACH MA WIELKIE OCZY….  

Jeśli robimy ciągle jedno i to samo, w ten sam sposób, to doskonale zdajemy sobie sprawe (podświadomie), że rezultat będzie ten sam. Jeśli spróbujemy zrobić coś innego, wbrew swoim przyzwyczajeniom, to wkrótce przekonamy się, że wynik jest zupełnie inny i dużo bardziej nas zadowalający. Przełamując stereotypy, swoje stare nawyki, możemy w sobie odkryć nowe nieznane nam do tej pory zdolności, które nawet nie wiedzieliśmy że posiadamy. Spróbujmy dziś  i Wygramy Siebie . Powodzenia.

"WYJDŹ ZE SWOJEJ STREFY KOMFORTU. MOŻESZ WZRASTAĆ TYLKO WTEDY, KIEDY JESTEŚ GOTÓW CZUĆ SIĘ DZIWNIE I NIEKOMFORTOWO, PRÓBUJĄC CZEGOŚ ZUPEŁNIE DLA CIEBIE NOWEGO" - BRIAN TRACY

Comments:

Log in or register to leave comments