Dlaczego czasami warto siebie zobaczyć oczami innych?

By: goodtimephotography 16 August 2013

 

Każdy z nas potrzebuje czasami  kogoś, kto pomoże nam zobaczyć siebie z boku. Popatrzeć na siebie  obiektywnie, przyjrzeć się sobie na spokojnie.

 

Inaczej niż Ty siebie, widzę Cię ja, widzę, lub mogę Cię zobaczyć. Wszystko zależy od Ciebie. Czy dasz mi się zobaczyć, odnaleźć, odczytać. Lecz zacznijmy od tego, że żeby Cię odkryć muszę się najpierw z Tobą spotkać.

Moim sposobem poznawania innych jest fotografowanie.

Jako fotograf, zauważyłam że im więcej pracuję, im więcej mam pomysłów, projektów, tym więcej widzę. 

Kiedy rozmawiam z innymi o tym czego oczekują ode mnie, po drodze zauważam ich emocje i uczucia. Tak właśnie zaczynam rozpoznawać i zauważać co jest dla kogo ważne, a co nie ma znaczenia. Zasadnicze w moim zawodzie jest to, aby przede wszystkim pozostać artystą - a nie tylko fotografem.

Poprzez dyskusje z moimi klientami, przyjaciółmi, innymi artystami i fotografami zrozumiałam, że czasami moja opinia znacznie różni się od innych. Dlatego też, jakby moją misją stało się pragnienie pokazania piękna każdego człowieka.  Tylko od niego zależy którą cząstkę siebie będzie chciał mi pokazać.

 

Potrzebujemy niekiedy tego, aby ktoś wydobył z nas to, co w nas głęboko tkwi. Czego często nie widzimy. Żeby spojrzał na nas obiektywnym okiem i zobaczył  w innym świetle, z innej strony. Przede wszystkim my kobiety, które szczególnie  zachęcam do zobaczenia  się w  oczach  fotografa. Nie raz byłam świadkiem  nagłego i niespodziewanego przeistoczenia się Kopciuszka w zmysłową kobietę, „Matki Polki” w ognistego ptaka, cichej i „szarej myszki” w silną i zdecydowaną kobietę.

Spotkania takie są dla obu stron niepowtarzalnym doświadczeniem. Przemiana, która dokonuje się w osobie fotografowanej jest na tyle odkrywcza, że uświadamia jej ukryte gdzieś na dnie emocje i uczucia. Wydobywa marzenia, daje siłę  na ich realizację..

Wiele osób, ( znów szczególnie przedstawicielek naszej, ładniejszej płci)  myśli o zrobieniu sobie sesji.  Niestety większość z nas uważa, że nie jesteśmy na to gotowi. Jest tego wiele powodów. Najczęstszym powodem jest wygląd zewnętrzny, z którego przenigdy, powtarzam, przenigdy, nie będziemy zadowolone w 100 %. Zawsze jest coś/ mowię to ze swojego 33-letniego doświadczenia/ co nas nie zadawala. A to troszke nam się przytyło, a to stwierdzamy że jeteśmy już „za stare na takie numery”, a to „oponka” nam troszkę urosła, a to włosy „zmarniały”..... niekończąca się opowieść!

Piękno każdego z nas polega na tym, że każdy  jest inny. Każdy ma inne walory i  słabe strony. Niezależnie od tego, czy mamy twarz i figurę modelki, czy ważymy dużo, dużo za dużo, mamy troszkę „garbaty” czy zadarty nosek, który zupełnie nie wiadomo dlaczego nam przeszkadza, za krótkie lub jak to uważamy krzywe nogi, zasługujemy na to aby dać szansę profesjonalnemu oku. Aby wydobył z nas to, co w nas najpiękniejsze. Jeśli nachodzą Cię myśli o zafundowaniu sobie profesjonalnej sesji fotograficznej, to znaczy że jest tego jakiś powód. Zdjęcia, o których mówię mogą na zawsze zmienić Twoje zapatrywanie na świat i przede wszystkim na siebie. Ujrzeć na nowo swoje dobre strony i zauważyć swoję piekne kształty. Nazywam to taką delikatną terapią.

 

Ja- kobieta, artystka, partnerka, przyjaciółka, siostra, córka, fotograf, bloger, miłośniczka kotów i innych czworonogów, wegetarianka, emigrantka.... ja, widzę siebie tak a nie inaczej. Ciekawa jestem jak widzisz Ty siebie...?! Jeśli chcesz zobaczy jak widzę Cię ja i mój obiektyw , w jak różny sposób możesz zobaczyć siebie , czekam na Twój kontakt:

 

http://goodtimephotography.com/blog/

 

Tym akcentem żegnam się z Wami i życzę Wam słoneczego piątku :-)

 

                       Patrycja Żak czyli "połówka" Good Time Photography

Comments:

Log in or register to leave comments