Collide, Miles Ahead, Pandemic, God's Not Dead 2

By: admin 01 April 2016

Collide

Fabuła „Collide” skupia się na ucieczce głównego bohatera przed niebezpiecznym gangiem i jego przywódcą, w którego wcielił się Anthony Hopkins. Po nieudanym napadzie Casey (Nicholas Noult) musi uciekać i okazuje się, że jest w ogromnym niebezpieczeństwie. By chronić siebie i innych prosi o pomoc swojego byłego pracodawcę i przy okazji przemytnika narkotyków, granego przez Bena Kingsleya. Na wielkim ekranie oprócz Nicholasa Houlta, który zagra pierwszoplanową postać o imieniu Casey, zobaczymy także wielkie światowe sławy. W filmie wystąpią między innymi anthony Hopkins i Ben Kingsley, ale także Felicity Jones czy Nadia Hilker.

Miles Ahead

Akcja filmu rozgrywa się gdzieś między 1975 a 1981 rokiem, w okresie artystycznej posuchy Davisa, kiedy ten zamknął się w sobie i przestał nagrywać. Milczenie artysty prowokowało do plotek, a prasa nie wiedziała, czy szykować artykuły o rychłym comebacku, czy może raczej nekrologi muzyka. Milesa poznajemy oczami dziennikarza, który postanawia zaczerpnąć języka u samego źródła. Pracujący dla Rolling Stone’a Dave Braden (Ewan McGregor) któregoś dnia staje więc na progu artysty i na dzień dobry… dostaje od niego w twarz.

Pandemic

Niedaleka przyszłość. Pandemia niezwykle groźnego wirusa opanowuje cały glob. Liczba zakażonych rośnie wykładniczo i szybko zaczyna przewyższać ilość ludzi zdrowych. Przetrwanie ludzkości uzależnione jest od znalezienia skutecznej szczepionki. Lauren (Rachel Nichols) jest lekarzem, która po upadku Nowego Jorku, zostaje skierowana do Los Angeles, by kierować zespołem ludzi, mających za zadanie ratowanie niezakażonych.

God’s Not Dead 2

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.

Comments:

Log in or register to leave comments