Co kupują Polacy

By: admin 14 January 2014

Jesteśmy z wizytą w salonie Oak Lawn Mazda i rozmawiamy z Mario Mankowskim. Polskojęzycznym spcecjalistą w salonie Mazda.

Dlaczego Polacy tak lubią japońskie samochody?

Odpowiedź, nie tylko dla znawców, jest oczywista: samochody z Dalekiego Wschodu są nowoczesne, doskonale wyposażone i słyną z bezawaryjności. Takie jest przekonanie i - nie czepiając się szczegółów - to prawda. Polacy kupowali kiedyś chętnie Toyoty, a teraz jest ogromne zainteresowanie Mazdą, bo jest powszechnie wiadomo, że będzie się nimi jeździło przyjemnie, lekko, tanio i bez odwiedzania serwisów. Słodzimy? Niekoniecznie! Japońskie auta są jak ich sprzęt audio-wideo - najdoskonalsze w sensie technologicznym. Poza tym, samochód to zaraz po mieszkaniu czy domu najczęściej wybierany zakup wśród Polaków i nie tylko.  Nic więc dziwnego, że chcemy by samochód spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Co obecnie jest najpopularniejsze wśród nabywców?

Zdecydowanie Mazda CX5. Pomimo tego, że większość próbuje zastapić większe jednostki napędowe mniejszymi, w których o odpowiednią moc dbają turbosprężarki. Mazda znalazła własną drogę, czego dowodem jest oferowana w CX-5 linia silników Skyactive.

Co to jest Skyactive?

Skyactive to nazwa, która będzie się dość często przewijać przy okazji wszelkich nowości spod znaku Mazdy. W CX-5 „Skyactive-ne” jest nadwozie, podwozie, silniki i skrzynie biegów. Wszystko poza stylistyką, która z kolei określana jest jako „Kodo”. Styliści Mazdy „studiowali gepardy”, zanim przystąpili do projektowania nowego modelu. To dobrze, że najszybsze stworzenia na ziemi były inspiracją linii nowej CX-5.  A Czym jest Kodo? To japońskie słowo oznacza „duszę ruchu”. Tak więc linie grilla powinny nam się kojarzyć z twarzą (pyskiem) wspomnianego geparda, a boczne przetłoczenia nawiązywać do jego siły i prędkości. KODO symbolizuje dynamikę samochodów Mazda, a także stanowi doskonałe dopełnienie niekonwencjonalnego podejścia marki do samochodów, których prowadzenie daje dużo radości.  Gdy bliżej się przyjżymy to Mazda CX5 po prostu wygląda na całkiem sporego, jak na klasę kompaktów SUV-a , o właściwych proporcjach i sympatycznym wyglądzie.

Faktycznie wygląda znakomicie, a co z najnowszymi systemami?

Na pokładzie CX-5 znajdują się najnowsze dla Mazdy rozwiązania. Napewno są to świetne systemy bezpiecznej jazdy.  Są to:

HBCS (High Beam Control System) - długie światła automatycznie przełączające się na światła mijania po wykryciu zbliżającego się pojazdu,

SCBS (Smart City Brake Support) - system pomagający uniknąć kolizji podczas jazdy z prędkością do 15 km/h i redukujący skutki kolizji do prędkości 30 km/h poprzez automatyczne hamowanie,

LDW (Line Departure Warning) - system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa (mocno intrygującym brzęczykiem)

Podsumowując zatem walory Mazdy CX-5?

Nowa Mazda CX-5 to naprawdę ciekawy samochód. Za rozsądne pieniądze mamy kawał zgrabnego samochodu, który będzie się bił o podium w klasie kompaktowych SUV-ów. Lekki, dobrze wykonany, pozbawiony „uturbionej mikrobenzyny” i zaskakująco dobrze się prowadzący. Klienci to docenili. I często przychodzą, mówiąc, że przyszli po „ZOOM ZOOM”. Zoom-Zoom to określenie Mazdy oznaczające przyjemność z jazdy autami tej marki. Model CX-5 nie zawodzi pod tym względem. Jeżdżąc delikatnie jest cichym i wygodnym SUVem, a gdy przyjdzie ochota na odrobinę szaleństwa, to zachowa spokój nawet w bardzo szybkich łukach wykazując charakterystykę zbliżoną do neutralnej.  Ja z kolei lubię porównianie do dwóch w jednym. Moim zdaniem Mazda CX-5 jest jak kolaboracja dwóch sprytnych i szybkich zwierząt, łasiczki i tygrysa.

Należy pamiętać,  że to auto wygrywa w prawie wszystkich konkursach i w ostatnim czasie zdobyło nagrodę za auto najtańsze w 5 letniej eksploatacji. Mazda posiada wnętrze z najlepszej jakości materiałów i jest najlepszym wyborem za nasze pieniądze spośród konkurencji . Jeśli chcemy mieć pewność, że auto, które chcemy zakupić jest produkowane na naszym kontynencie, wystarczy sprawdzić numer VIN pojazdu. Jeśli numer seryjny zaczyna się od litery „J” i jest cyfra 1, 3 lub 4 na początku to wiadomo, że auto było składane tutaj. 

Wkoło Mazdy, różne modele kolory, pełna gama. Wiem, że oferujecie państwo również przefinansowania aut zakupionych gdzie indziej. Czy to prawda?

Tak, jesteśmy w stanie przefinansować praktycznie każdy samochód i to niekoniecznie zakupiony u nas. Mogą to być pojazdy innych marek. Współpracujemy z kilkoma bankami, które są w stanie obniżyć wysokie obecnie procenty na pożyczkach samochodowych. Oczywi ście są pewne warunki, ale każdy z klientów jest inny i najlepiej jest do nas zadzwonić lub przyjechać i sprawdzić, czy kwalifikujemy się na zmianę stawek procentowych na naszej pożyczce na samochód.

A jakie są obecnie oferty dla kupujących?

Bonusów oraz wszelkich dodatków nie sposób tutaj wymienić, ale dla każdego kupującego mamy myjnie samochodową do użytku,  darmową wymianę oleju oraz wiele innych.  Polecamy również nasz serwis.

 

Dziękuję za rozmowę, a państwa serdecznie zapraszamy do odwiedzenia salonu Oak Lawn Mazda. Kompetetni specjaliści, a wśród nich Mario Mankowski, który wszystkimi nowinami i wiadomościami zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Comments:

Log in or register to leave comments