50 odcieni różu

By: admin 21 June 2016

50 odcieni różu

 

Ponad 50 odcieni różu królowało podczas wyjątkowego wydarzenia jakim był Bal Różowej Wstażeczki, zorganizowany przez cztery pozytywnie zakręcopne kobiety.

Mowa tutaj o Uli Bagińskiej, Eli Kasińskiej, Beacie Balos oraz Magdzie Stefanowicz. W wytwornej Sali bankietowej Allegra w Schiller Park zebrało się ponad 200 gości, by swa obecnością i hojnościa wesprzeć szczytny cel.

Hasłem przewodnim dziewczyn jest : “Bo to ważna rzecz, aby obie zdrowe piersi mieć!”

Różowe Kropeczki, bo tak dziewczyny nazwały swój zespół,  w tym roku przejdą 39 mil w Avon Walk, aby w ten sposób przyłączyć się do walki z rakiem piersi. Już w dniach 4-5 czerwca będą maszerować ulicami Chicago. Avon Walk co roku odbywa się w wielu miastach Ameryki i wszędzie cieszy się bardzo dużym szacunkiem. Co roku setki tysięcy  osób pokonuje ten dystans, by w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla osób walczących z rakiem piersi, dla ich rodzin, by pomóc w badaniach naukowych na rakiem i w poszukaniu środków, które pomogą w leczeniu. Również Polacy mieszkający w Stanach biorą udział w tym wydarzeniu.

Wiele osób wie, że rak piersi dotyczy w większości przypadków kobiet, lecz również zdarza się wśród mężczyzn.To ponad 5% zachorowań.  Każdy nas spotkał na swojej drodze osoby walczące z tym złośliwym nowotworem, niejednokrotnie byliśmy świadkami zmagan z choroba wśród najbliższych.

By wziąc udział w Avon Walk, każda osoba musi wnieść opłatę w wysokości $1800. To nie mała suma, ale dzięki pomysłowości i przede wszystkim determinacji Czterech Rózowych Kropeczek, Bal Różowej Wstążeczki udał się ponad wszelkie oczekiwania.

Podczas Balu udało się zebrać niebagatelną kwotę $8909, która nie tylko pozwoli naszym dzielnym dziewczynom wziąc udział w Avon Walk, ale również dołożyć cegiełkę Bernadecie Koryciarz, która idzie w tym roku jako nie zrzeszona.

Do zobaczenia za rok.

 

Comments:

Log in or register to leave comments