Zabawa Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego

By: admin 21 June 2016

 Zabawa Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego

W sobotę, 9 kwietnia 2016 roku, odbyła się czwarta charytatywna Zabawa Taneczna zorganizowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego (WŻCh) w Chicago. Po Mszy św. w kościele św. Władysława, której przewodniczył ks. Adam Słomiński, w sali pod kościołem rozpoczął się Bal. Gości przywitał misjonarz o. Józef Pawłowski SJ, który od 25 lat pracuje na Madagaskarze. Opowiadał on o swoje pracy misyjnej i o dziełach prowadzonych przez Jezuitów. Wspólnota WŻCh przygotowała wiele ciekawych atrakcji.

Główną atrakcją wieczoru był mini kurs tańca prowadzony przez Greg z Elite Dance Club. Panie i panowie mieli możliwość nauki podstawowych kroków „cha-cha-cha” a przy okazji zawarcia znajomości z innymi gośćmi. Do tańca przygrywał DJ JOLO grając muzykę dla każdego. Duże zainteresowanie wzbudziła loteria, której nagrodą główną była wycieczka do Kalifornii i parków narodowych ufundowana przez Rek 5 Star Travel. Całkowity dochód z Balu został przeznaczony na dzieła misyjne prowadzone przez Jezuitów na Madagaskarze. Goście dopisali, zabawa trwała do późnych godzin nocnych i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w jeszcze większym gronie.

            Wspólnota WŻCh działa w Chicago już od 8 lat. Obecnie liczy prawie 80 członków i jest podzielona na sześć grup. Pięć grup spotyka się przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym i jedna przy Parafii św. Władysława. Każda grupa ma swojego Asystenta czyli opiekuna duchowego oraz Koordynatora i Animatora. Całą wspólnotą kieruje Koordynator Lokalny. Od dwóch lat pełni tą funkcję Aneta Kumięga, a opiekunem duchowym jest o. Jerzy Mordarski SJ. Cała wspólnota jak i każda grupa ma roczny plan spotkań i prac apostolskich ustalany zazwyczaj na początku roku we wrześniu.

            WŻCh opiera się na trzech filarach, którymi są duchowość ignacjańska, wspólnota i misja. Podstawowym źródłem duchowości ignacjańskiej są Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli. Każdy z członków ma możliwość odprawienia ich albo w życiu codziennym albo w Domu Rekolekcyjnym w ciszy. Kontynuacją Ćwiczeń duchowych w życiu codziennym jest osobista modlitwa słowem Bożym, ignacjański rachunek sumienia, rozeznanie i kierownictwo duchowe.

            Cała wspólnota spotyka się raz w miesiącu na Mszy św. odprawianej zazwyczaj na Avers u jezuitów, po której zwykle jest 30 minut Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy i spotkanie towarzyskie. Każda grupa spotyka się dwa razy w miesiącu na tzw. spotkaniach formacyjnych, gdzie podejmowane są tematy związane z duchowością ignacjańską, modlitwą, rodziną, psychologią komunikacji, itd. czyli to wszystko co wiąże się z naszym codziennym życiem. Wspólnota to także spotkania integracyjne, wspólne świętowanie urodzin i świąt, wyjazdy wypoczynkowe, sport, itd.

            Naszą główną misją jest posługa apostolska, otwarcie się na drugiego człowieka i niesienie mu pomocy. Obecnie WŻCh w Chicago pełni następujące posługi: Obrona życia; „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego”; Bezdomni i misje; „Adopcja Serca”; prowadzenie rekolekcji w Camp Vista dla ludzi młodych; Zabawa Taneczna, z której dochód przeznaczony jest na misje lub dzieła apostolskie wspólnoty; organizowanie czuwań dla wiernych przez Zespół Muzyczny w Jezuickim Ośrodku Milenijnym i Parafii św. Władysława, wolontariat w Domu Samotnej Matki i Wspólnocie Integracyjnej Jaśmin. Mamy również własną stronę internetową na którą serdecznie zapraszamy http://chicago.wzch.org/

Jerzy Mordarski SJ

Comments:

Log in or register to leave comments