,,Teatr Scena Polonia i Betlejem dla Świata”

By: admin 12 December 2014

 

Spektakl ,,Betlejem dla Świata" to już trzecie międzynarodowe jasełka teatru Scena Polonia?

Kinga Modjeska: ,,Każdy się raduje, gdy Betlejem dla Świata występuje!" to slogan naszych tegorocznych jasełek  i rodzinnego kiermaszu, gdyż w tym roku całe Chicago zaprosimy również na Wielki Świąteczny Rodzinny Festiwal. Rzeczywiście, grudniowy spektakl to już nasza tradycja. Ideą przedstawienia jest nie tylko przypomnienie biblijnej historii Narodzin Jezusa, ale przede wszystkim uzmysłowienie sobie, iż Betlejem  to my sami. Wszyscy na widowni, aktorzy, i zaproszeni do współpracy goście, stają się świadkami narodzin Pana, co więcej, tańcem i kolędą, chcemy oddać mu cześć i hołd. 

 

Zawsze zapraszacie do współpracy wielu interesujących gości. Kogo w tym roku możemy spodziewać się wraz z teatrem Scena Polonia?

Kinga Modjeska: Nasze jasełka od pierwszego spektaklu cieszą się ogromnym powodzeniem, między innymi dlatego, iż towarzyszą nam wyśmienici goście. Do tej pory współpracowaliśmy z Chciago Fire Department Pipes and Drums, Kemit and African Drums and Dance, Mulhern School of Irish Dancing, Ayondele Drums and Dance, Zespół Lajkonik, Zespół Polonia, Studio Teatralne Modjeska, Grupa Andrzeja Krzeptowskiego, a w tym roku scenę Irish Amecian Heritage Center zaszczyci m.in; American Indian Music and Dancee Troupe, Ensamble Espaniole, Zespół Wicic, Ryszard Gajewski- Gębka, Dori, i wielu, wielu innych. Ponad 120 wykonawców. Będzie dynamicznie, kolorowo, ludowo i... międzynarodowo. 

 

Jednym słowem impreza dla wszystkich? 

Kinga Modjeska: Absolutnie tak. Na scenie wielkie i barwne widowisko, a w programie festiwalu: świąteczny kiermasz z ozdobami, upominkami, zdjęcia z Mikołajem, elfami, i śnieżynkami, mnóstwo atrakcji dla dzici, wspólne śpiewanie kolęd, świąteczne przysmaki. 

 

Zazwyczaj miesiąc grudzień to świąteczne porządki i kupowanie prezentów. Czy Chicago znajdzie czas na teatr?

Kinga Modjeska: Miejmy nadzieję, że tak. Święta to nie tylko krzątanina, pieczenie, i sprzątanie. Święta to przede wszystkim czas zadumy i refleksji, mistycznego przeżycia i przygotowania do chwil ważnych dla każdego człowieka, szczególnie właśnie dla tych z nas, którzy pogubili się w zabieganiu, wyścigu z czasem, zagubieniu tradycjii, znaczeń i wartości odwiecznych symboli. O takie zawieruszenie, tu na emigracji nie trudno. Ale wystarczy przyjść w niedzielę, 14 grudnia, o godz. 3pm do Irish American Heritage Center,  zaśpiewać wraz z Nami kolędy, chwycić się mocno za ręce, może nawet zatańczyć, aby odnaleźć w sobie spokój, radość, i miłość. Aby odnaleźć w sobie swoje Betlejem! Czego Wam i sobie życzę! Do zobaczenia! 

 

,,Betlejem dla Świata” 

Scenariusz i reżyseria: Kinga Modjeska 

Niedziela, 14 grudnia, 3pm, Irish American Heritage Center

Bilety: 773 592- 9708, www.bilety.com, Księgarnia D&Z, Księgarnia Quo Vadis, Informacja: www.scenapolonia.com

 

Z Kinga Modjeska, dyr. teatru Scena Polonia, rozmawiał Andrzej Brach.  

 

Comments:

Log in or register to leave comments